IBN
Închide
Ceban David
Dinamica numărului de publicaţii pe ani
Dinamica articolelor pe ani
Distribuirea numărului de pagini publicate pe categorii de reviste și ani
Distribuirea articolelor pe domenii şi ani
Colaborarea autorului
Dinamica descărcărilor pe ani
Proiecte(2)
Mendeley profile
Scopus Author ID
Google Scholar ID
ORCiD

Articole în reviste din RM - 1. Publicaţii peste hotare - 1.
Publicații indexate în SCOPUS - 2. Teze/Rezumate în culegeri - 1. Contribuții - 1.
XLS PDF DOC
SM ISO690:2012
DOC
ISO 690:2012Clasificate
  • 2. Cărţi publicate peste hotare
  • 2.1.Monografii - 1
  • 2.2.Contribuții în monografii - 1
  • 2.3.Contribuții în monografii indexate in Scopus - 1
  • 3. Articole în reviste din RM
  • 3.1. Articole în reviste științifice din RM (perioada în care au avut categorie de clasificare + 2 numere până la aprobarea statutului de publicație științifică)
  • 3.1.1.Articole în reviste de cat. A - 1
  • 4. Articole în reviste de peste hotare
  • 4.2.Articole în reviste din Scopus - 1
  • 5. Publicaţii la manifestări din RM
  • 5.4.Teze / rezumate în culegerile de la alte manifestări din RM - 1

2023 - 4

Bohr-Levitan Almost Periodic and Almost Automorphic Solutions of Equation x′(t)=f(t−1,x(t−1))−f(t,x(t))
Cheban David
Moldova State University
Trends in Mathematics
Berlin: Springer Science and Business Media Deutschland GmbH, Berlin, 2023. ISSN 22970215.
Disponibil online 26 November, 2023. Descarcări-0. Vizualizări-81
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Global Asymptotic Stability of Generalized Homogeneous Dynamical Systems
Cheban David
Moldova State University
Buletinul Academiei de Ştiinţe a Republicii Moldova. Matematica
Nr. 2(102) / 2023 / ISSN 1024-7696 / ISSNe 2587-4322
Disponibil online 29 November, 2023. Descarcări-0. Vizualizări-142
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Poisson stable motions and global attractors of symmetric monotone nonautonomous dynamical systems
Cheban David
Moldova State University
Mathematics and Information Technologies: Research and Education
2023. Chişinău. ISBN 978-9975-62-535-7.
Disponibil online 25 April, 2024. Descarcări-0. Vizualizări-72
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Poisson stable motions of monotone and strongly sub-linear non-autonomous dynamical systems
Cheban David
Moldova State University
Discrete and Continuous Dynamical Systems- Series A
Vol. 43, / 2023 / ISSN 1078-0947 / ISSNe 1553-5231
Disponibil online 23 February, 2023. Descarcări-6. Vizualizări-237
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 - 4 of 4