Condiţii noetheriene pentru operatorii din algebra ∑ (cazul conturului închis)
Închide
Conţinutul numărului revistei
Articolul precedent
Articolul urmator
8 0
SM ISO690:2012
BÎCLEA, Diana. Condiţii noetheriene pentru operatorii din algebra ∑ (cazul conturului închis). In: Analele Ştiinţifice ale Universităţii de Stat "Bogdan Petriceicu Hasdeu" din Cahul. 2012, nr. 8, pp. 157-161. ISSN 1875-2170.
EXPORT metadate:
Google Scholar
Crossref
CERIF
BibTeX
DataCite
Dublin Core
Analele Ştiinţifice ale Universităţii de Stat "Bogdan Petriceicu Hasdeu" din Cahul
Numărul 8 / 2012 / ISSN 1875-2170

Condiţii noetheriene pentru operatorii din algebra ∑ (cazul conturului închis)


Pag. 157-161

Bîclea Diana
 
Universitatea de Stat „Bogdan Petriceicu Hasdeu“, Cahul
 
Disponibil în IBN: 25 martie 2020


Rezumat

In this article it is build an omeomorfism of algebre ∑ , in the algebre N so that operators A and ∑ (A) N simultaneously are or are not noetherian, and in case they are noetherian the equality occurs ( ) 1 IndA A n IndA .