IBN
Close
Soltan Valeriu
Cuvinte-cheie (13): convex (2), hyperplane (1), cone (1)
Dinamica numărului de publicaţii pe ani
Dinamica articolelor pe ani
Distribuirea numărului de pagini publicate pe categorii de reviste și ani
Distribuirea articolelor pe domenii şi ani
Colaborarea autorului
Dinamica descărcărilor pe ani
Scopus Author ID

Articole în reviste din RM - 3. Publicaţii peste hotare - 1.
Publicații indexate în SCOPUS - 3. Teze/Rezumate în culegeri - 1.
XLS PDF DOC
SM ISO690:2012
DOC
ISO 690:2012Clasificate
  • 3. Articole în reviste din RM
  • 3.1. Articole în reviste științifice din RM (perioada în care au avut categorie de clasificare + 2 numere până la aprobarea statutului de publicație științifică)
  • 3.1.1.Articole în reviste de cat. A - 1
  • 3.1.3.Articole în reviste de cat. B - 2
  • 4. Articole în reviste de peste hotare
  • 4.1.Articole în reviste din WoS - 1
  • 4.2.Articole în reviste din Scopus - 1
  • 5. Publicaţii la manifestări din RM
  • 5.4.Teze / rezumate în culegerile de la alte manifestări din RM - 1

2023 - 1

Separation properties of convex sets
Soltan Valeriu
George Mason University
Mathematics and Information Technologies: Research and Education
2023. Chişinău. ISBN 978-9975-62-535-7.
Disponibil online 25 April, 2024. Descarcări-1. Vizualizări-103
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2020 - 1

Asymmetric Separation of Convex Sets
Soltan Valeriu
George Mason University
Buletinul Academiei de Ştiinţe a Republicii Moldova. Matematica
Nr. 2(93) / 2020 / ISSN 1024-7696 / ISSNe 2587-4322
Disponibil online 18 September, 2020. Descarcări-2. Vizualizări-459
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2011 - 1

Convex Solids with Hyperplanar Midsurfaces for Restricted Families of Chords
Soltan Valeriu
Institute of Mathematics and Computer Science ASM
Buletinul Academiei de Ştiinţe a Republicii Moldova. Matematica
Nr. 2(66) / 2011 / ISSN 1024-7696 / ISSNe 2587-4322
Disponibil online 16 December, 2013. Descarcări-0. Vizualizări-937
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2010 - 1

Convex Quadrics
Soltan Valeriu
Institute of Mathematics and Computer Science ASM
Buletinul Academiei de Ştiinţe a Republicii Moldova. Matematica
Nr. 3(64) / 2010 / ISSN 1024-7696 / ISSNe 2587-4322
Disponibil online 7 December, 2013. Descarcări-0. Vizualizări-771
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1995 - 1

On Grünbaum's problem about inner illumination of convex bodies
Soltan Valeriu
Institute of Mathematics and Computer Science ASM
Acta Mathematica Hungarica
Vol. 69, / 1995 / ISSN 0236-5294
Disponibil online 27 February, 2024. Descarcări-0. Vizualizări-24
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 - 5 of 5